حتما به این نوشته امتیاز بدید و ما رو در گوگل همراهی کنید post

ساخت گلدان پایه دار در منزل با ۳ ترفند خلاقانه + آموزش قدم به قدم

گیاهان خانگی در بسیاری از خانه‌ها به یک جزء اصلی تبدیل شده اند . آن‌ ها آرامش و شادی را به فضای خانه و مزایای دیگر مانند پاک سازی طبیعی هوا را به ارمغان می‌آورند.

اگر به دنبال راهی خلاقانه و آسان برای بهبود گیاهان خانگیتان هستید، این پروژه‌ های سخت افزاری سبب خودکفایی شما در ساخت گلدان پایه دار خواهد شد . ما سه پروژه ساده، شیک و بسیار آسان ساخت گلدان پایه دار در منزل را آورده ایم. آن‌ها می‌توانند در چهار مرحله آسان تکمیل شوند و تمام مواد پروژه را می توان در فروشگاه های محلی یافت .

ساخت گلدان پایه دار

برای اطلاع از نحوه ایجاد این پروژه‌ های خانگی شیک و مناسب مقاله زیر را تا انتها ادامه دهید :

·       پایه گیاه به مانند قفس گوجه امروزی

·       جعبه و پایه خلاقانه

·       پایه گیاه لوله مسی درخشان

 

در این مقاله می خوانید پنهان

چگونه یک پایه گیاه قفس گوجه شیک درست کنیم. ( ساخت گلدان پایه دار )

زمان پروژه: ۵ تا ۱۰ دقیقه

با این پروژه خانگی که می تواند دید شما را به قسمت بالای یک قفسه گوجه معطوف سازد.

با استفاده از این مراحل ساده می توانید این قفسه را به یک تزیین دکوراسیون زیبا تبدیل کنید.

مواد + ابزار مورد نیاز:

·       قفس گوچه – شما می‌توانید از یک قفس جدید یا یک قفس بازیافت شده که از قبلا داشته اید، استفاده کنید، فقط مطمئن شوید که قبل از شروع پروژه، هر گونه کثیفی و زنگ زدگی را حذف کنید.

·       سیم چین –  سیم چینی که از آن استفاده می‌کنید باید به اندازه کافی محکم باشد تا قفس گوجه‌فرنگی را ببرد؛ همچنین این ابزار را می توانید از یک دوست قرض بگیرید.

·       اسپری رنگ – برای این محصول خانگی، ما یک رنگ مسی / طلایی را انتخاب می کنیم منتها یک رنگ انتخاب کرده‌ایم که متناسب با سبک و فضای دکور شما باشد .

·       گیاه گلدانی- اگر بیش از یک پایه می سازید، سعی کنید از گیاهان با اندازه‌های مختلف برای ایجاد سطح و نمای مورد علاقه خود استفاده کنید.

مرحله ۱: تیغه های زمینی را ببرید ( ساخت گلدان پایه دار مرحله ۱ )

ساخت گلدان پایه دار

تیغه های فلزی بیرون زده از قفس که بر روی زمین قرار می گیرند را ببرید. دقت کنید که برش های شما تمیز و صاف باشند زیرا این قسمت، در زمان اتمام کار پایه بسیار در معرض دید خواهد بود.

مرحله ۲: قفس را رنگ کنید. ( ساخت گلدان پایه دار مرحله ۲ )

ساخت گلدان پایه دار

رنگ انتخابی خود را در بردارید و قفس را به طور کامل رنگ کنید. دقت کنید که رنگ را در بیرون یا در فضایی با تهویه مناسب اسپری بکنید.

نکته حرفه ای: ابتدا قفس را با یک اسپری سفید، برای ایجاد یک روکش پایه رنگ کنید، تا رنگ روکش بعدی روشن تر شود.

مرحله ۳: وقتی قفس خشک شد، آن را از قسمت پهن بر روی زمین قرار دهید. ( ساخت گلدان پایه دار مرله ۳ )

ساخت گلدان پایه دار

اجازه دهید تا رنگ خشک شود (معمولا حدود ۱ تا ۲ ساعت) اما بگذارید یک شب بماند تا از همه چیز مطمئن شوید. زمانی که کاملا خشک شد، قفس را بچرخانید تا عریض‌ترین قسمت ، رو به پایین باشد.

تزیین گیاه بر روی پایه گلدان

نکات مربوط به ساخت گلدان پایه دار گیاه قفس گوجه

برخی از پیشنهادات طراحی و سبک عبارت اند از:

·       اطراف آن‌ها را باز و خلوت نگه دارید زیرا آن‌ها بسیار نازک و ظریف هستند و می‌توانند در فضای شلوغ تحت الشعاع قرار بگیرند.

·       سعی کنید از رنگ‌های متضاد برای برجسته‌تر کردن گیاه تان استفاده کنید. این شامل تمایز رنگ پایه گیاه از رنگ دیوار و گلدان است.

·       آن را بر روی یک فرش نازک یا کفپوش چوبی قرار دهید. از آنجا که قالب بسیار نازک است، پایه در سطوح صاف ثابت تر خواهد بود.

·       استفاده از یک گیاه pothos طلایی را امتحان کنید تا تاک‌ها و برگ‌ها بتوانند بر لبه پایه آویزان شوند.

چگونه یک پایه گیاه جعبه چوبی خلاقانه بسازیم

زمان پروژه: ۱ تا ۲ ساعت

جعبه چوبی معمولی را ارتقا دهید و یک مبل منحصر به فرد ایجاد کنید.

ایجاد و نگهداری این پروژه پایه گیاه بسیار آسان و چند کاربردی است ؛ زیرا جعبه ها به عنوان قفسه کتاب نیز می توانند استفاده شوند.

مواد + ابزار مورد نیاز برای ساخت گلدان پایه دار :

·       جعبه‌های چوبی – جعبه هایی که انتخاب می‌کنید می‌تواند هر اندازه باشد – آن‌ها فقط باید زمانی که کنار هم قرار داده می‌شوند، بتوانند تعادل خود داشته باشند.

·       رنگ- برای بهترین نتیجه، قبل از اعمال پوشش رنگ نهایی عالی مورد نظر، از یک رنگ اولیه استفاده کنید.

·       چکش – یک چکش معمولی برای این پروژه مناسب است، اما اگر به یک میخ کش دسترسی داشته باشید، ممکن است کارها سریع تر انجام شوند.

·       میخ ها: مطمئن شوید که میخ های شما به اندازه کافی بلند هستند تا جعبه‌ها را به هم وصل کنند اما آنقدر بلند نیستند که بیرون بزنند.

·       گیاهان – مجموعه‌ای از گیاهان با اندازه‌های مختلف را انتخاب کنید تا پایه جعبه ای را تزئین کنند.

مرحله ۱: جعبه را رنگ کنید

رنگ کردن جعبه

جعبه ها را ابتدا با یک پوشش اولیه رنگ کنید. زمانی که خشک شد، رنگ نهایی را اعمال کنید. دقت کنید که همه طرف صندوق‌ها را، از جمله بخش‌هایی که فکر می‌کنید معلوم نیستند، رنگ بزنید، مطمئن شوید که وقتی پروژه را به پایان می‌رسانید، هیچ چوب رنگ نزده ای معلوم نباشد.

مرحله ۲: وقتی خشک شد، جعبه ها را به هم وصل کنید

ساخت گلدان پایه دار

زمانی که جعبه‌ها به طور کامل خشک شدند، آن‌ها را در چینش مورد نظر خود قرار دهید. پیکره بندی‌های مختلف را امتحان کنید تا بفهمید کدام چیدمان برای نیازهای شما مناسب است.

مرحله ۳: میخ ها را در مکان های مناسب بکوبید

پیوست کردن جعبه ها

زمانی که طراحی تان تمام شود، جعبه را با میخ به هم وصل کنید. دقت کنید که تمام گوشه جعبه‌ها را به هم متصل کنید تا یک پایه نگهدارنده محکم و مطمئن داشته باشند.

مرحله ۴: تزئین گیاهان در جعبه

ساخت گلدان پایه دار

جعبه های خود را با انواع مختلفی از گیاهان در داخل و بر روی آن تزئین کنید.

نکته حرفه ای : مطمئن شوید که گیاهان مناسب را انتخاب می‌کنید تا در داخل جعبه باقی بمانید و نور کافی برای شاد بودن و سالم ماندن داشته باشند.

توصیه‌هایی شیک برای پایه گیاه جعبه چوبی

برای بهبود ساخت گلدان پایه دار قفسه های جعبه چوبی خود، برخی از این نکات را امتحان کنید:

·       کتاب‌ها و سایر تزیینات برای یک تکمیل و متعادل سازی آن استفاده کنید.

·       جعبه ها را در ارتفاع‌های مختلف قرار دهید تا یک قطعه دکوراسیون منحصر به فرد ایجاد کنید که در هیچ جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید

·       قسمت درونی دیوار پشتی را با یک رنگ متضاد رنگ آمیزی کنید تا یک سورپرایز روشن و کمی رنگ به قفسه های خود اضافه کنید.

·       گیاهان را در لایه های گوناگون قرار دهید – از گیاهان کوچک‌تر مانند ساکولنت ها با گیاهان بزرگ‌تر مانند یک گیاه معبد صورتی استفاده کنید.

 

چگونه یک پایه گیاه لوله مسی باشکوه بسارید

زمان پروژه: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه

اغلب اوقات در محل‌های ساخت‌وساز استفاده می‌شود، چه کسی می دانست که لوله‌های مسی معمولی این پتانسیل طراحی را دارند؟ ایجاد یک پایه گیاه قرون وسطی زیبای با یک چرخش مدرن با پیروی از مراحل زیر امکان پذیر است.

مواد + ابزار مورد نیاز:

·       تکه لوله های مسی + اتصالات — برخی از فروشگاه‌ها ممکن است لوله را برای شما در هنگام خرید قطع کنند و برخی دیگر از شما خواهند خواست که برای این کار یک ابزار برشی ساده بخرید. لوله‌های مسی و اتصالات برای ساخت پایه و ستون های پایه گیاه شما مورد استفاده قرار خواهند گرفت

·       ۴ لوله مسی در طول ۲.۵ سانتی متر و ۱ سانتی متر عرض

·       ۴ لوله مسی در طول ۱۰ سانتی متر و ۱ سانتی متر عرض

·       ۴ لوله مسی در طول ۱۲.۵ سانتی متر و ۱ سانتی متر عرض

·       ۴ لوله مسی در طول ۲۵ سانتی متر و ۱ سانتی متر عرض

·       ۸ اتصال تی شکل مسی به عرض ۱ سانتی متر

·       ۸ درپوش لوله مسی به عرض ۱ سانتی متر

·       چسب قوی- شما به چسب قوی مخصوص فلز نیاز دارید. در هنگام استفاده از چسب قوی، مراقب باشید چرا که سریعا خشک شود.

·       گیاه گلدانی- مطمئن شوید که گلدان شما قطر ۲۵ سانتی متر و یا کم‌تر دارد تا به خوبی در پایه گیاه قرار داده شود. اگر یک گیاه بزرگ‌تر دارید که می‌خواهید از آن استفاده کنید، طول لوله را بر طبق آن تنظیم کنید

مرحله ۱: پایه ها را کنار هم قرار دهید و چسب بزنید، بگذارید خشک شود

ساخت گلدان پایه دار مسی

قطعات مس مورد نیاز برای ساخت این پایه عبارتند از:

۴ لوله مسی در طول ۲.۵ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر

۴ لوله مسی در طول ۱۰ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر

۴ اتصال تی شکل مسی به عرض ۱ سانتی متر

راحت‌ترین راه برای قرار دادن پایه به هم این است که ابتدا یک مربع درونی بسازیم و بعد از آن لوله‌ها را اضافه کنیم. با چسباندن قطعات ۲.۵ سانتی متری به اتصالات تی، مربع را بسازید، راحت‌تر است ابتدا دو نیمه اول بسازید و سپس آن‌ها را با هم بچسبانید. زمانی که خشک شد، ۴ لوله را به جای خالی در اتصال تی تی بچسبانید.

مرحله ۲: پایه ها را بسازید و بچسبانید، بگذارید خشک شود.

ساخت پایه گلدان

قطعات مسی مورد نیاز برای شکل دهی پاها عبارتند از:

۴ لوله مسی به طول ۱۰ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر

۴ لوله مسی به طول ۲۵ سانتی متر و عرض ۱ سانتی متر

۴ اتصال تی مسی در عرض ۱ سانتی متر

۸ درپوش لوله مسی به عرض ۱ سانتی متر

پایه ها را با چسباندن لوله ۱۰ سانتی متری و یک لوله ۲۵ سانتی متری در دو طرف یک اتصال تی شکل قرار دهید و شکاف عمودی کوچک را برای اتصال به پایه باز بگذارید. درپوش های مسی را در هر دو انتهای پایه چسب کنید. این کار را تکرار کنید تا چهار پایه کامل داشته باشید و سپس بگذارید تا آن‌ها خشک شوند.

گام ۳: پیوست کردن پاها به پایه، چسب بزنید و بگذارید خشک شود.

اتصال با چسب پایه ها

یک شکاف عمودی از اتصال تی را به یک لوله ۱۰ سانتی متری که از پایه امتداد می‌یابد، چسب کنید. این کار را تا زمانی که تمام پاها به پایه متصل شده‌اند تکرار کنید و سپس آن را خشک کنید.

مرحله ۴: اضافه کردن گیاه و نمایش!

اضافه کردن گیاه بر روی پایه مسی گلدان

برای ساخت گلدان پایه دار بگذارید چسب تا نیم ساعت بر روی آن بماند، سپس گیاه خود را در جایگاه قرار دهید و از صفحه نمایش جدید خود لذت ببرید.

توصیه‌هایی زیبا برای یک پایه گیاه لوله مسی

ساخت گلدان پایه دار

چند نکته از این نکات را امتحان کنید تا پایه گیاه لوله مسی خود را زیبا کنید:

گلدان خود را ساده نگه دارید و بگذارید لوله مسی برجسته شود و نقطه کانونی باشد، یک گلدان سفید کلاسیک استفاده کنید یا با مداد رنگی رنگ های خود را به گلدان اضافه کنید.

دکوراسیون مدرن قرون وسطی را برای مطابقت با شکل و سبک این پایه گیاه ایجاد کنید

رنگ مسی را با افزودن رنگ های فلزی دیگر در دکوراسیون خود برجسته کنید تا رنگ های فوق العاده ای خلق کنید.

در گلدان پایه دار از یک گیاه بزرگ در این پایه مثل گیاه ماری استفاده کنید.

خودکفا باشید :

به خاطر داشته باشید که همواره کمتر مصرف کنید، از وسایلتان مجدد استفاده کنید یا آنها را به چیزهای بهتری تبدیل کنید! ما شما را به امتحان و استفاده از مواد و اقلامی که در حال حاضر دارید و یا می‌توانید در صورت امکان به آنها دست پیدا کنید، تشویق می‌کنیم.

سخن پایانی :

این پایه های گیاهی همچنین یک هدیه عالی هستند – سعی کنید یک گیاه خانگی زیبا را با پایه گیاهی دست ساز هنرمندانه خود، برای ساخت یک کاردستی زیبا و بانمک، تزئین کنید. با یک سفر سریع به گاراژ خود و یا فروشگاه ابزارآلات و چند دقیقه زمان، این پایه گیاهان دست ساز می‌تواند تازه‌ترین افزودنی خانه شما باشد. ما همچنین این پایه گیاه نردبانی را دوست داریم. آیا شما یک ایده هنرمندانه باحال دارید؟ در زیر این پست برای ما از ایده هایتان بگویید .

سایر لینک های مرتبط : 

ایده های ساخت طاق گل عروسی ۲۰۱۸

آموزش ساخت آویز گل

نحوه ساخت یک تراریوم با ۵ گام ساده + کلیپ

 

آیا به دنبال خرید گلدان های پایه دار برای گیاه خود هستید ؟؟؟ همین حالا به سایت گل ابزار مراجعه کنید .