حتما به این نوشته امتیاز بدید و ما رو در گوگل همراهی کنید post

سلام به دوستاداران گل به خصوص بوی گل !  با توجه به نزدیک شدن تاریخ شروع کلاس های گل آرایی بوی گل و سوالات زیادی که راجب کلاس ها می شد تصمیم گرفتیم ۴ نکته بسیارررررر حیاتی رو درباره کلاس ها بیان کنیم . ۴ نکته ای که می تواند روی آینده گل آرایی شما نیز تاثیر گذار باشد . این مطلب حتی به درد کسانی که در حال حاضر در حوزه گل آرایی فعالیت می کنند نیز می خورد پس توصیه می کنیم حتما تا آخرشو با دقت بخونید حتما هم در پایان این مطلب ، نظراتتون ، پیشنهادتتون و … رو مطرح کنید .

 

گل آرایی

۴ نکته برای تبدیل شدن به یک طراح گل آرایی

اگر به گل آرایی و تزیین گل ها علاقه دارید و عاشق گل ها هستید ، گل آرایی یک کار جالب و هیجان انگیز است .

بسیاری از گل فروشی ها  و گل آرا ها کار خود را پس از سال ها رویا پردازی درباره وارد شدن به دنیای گل آرایی آغاز می کنند.  کارشناسان تزیین گل شبیه به فرشته های معجزه گر هستند، آنها با کارهای خود لبخند ها و احساسات زیبایی را بر لب مردم می آورند. اصلا نباید شک کنید، اگر عاشق تزیین گل هستید ، پس تبدیل به یک گل آرا شوید.

قبل از اینکه سفر خود را در این راستا آغاز کنید ، چند نکته وجود دارند که باید در نظر بگیرید . گل آرایی یک هنر است و اگر چه به نظر می رسد این کار بسیار ساده است ، اما باور کنید اینطور نیست. حتی دسته گل هایی که به نظر می آید به سادگی کنار یکدیگر قرار گرفته اند نیز به دقت کامل از یک باغچه چیده شده اند و با دقت با استفاده از اصول  گل آرایی تزیین شده اند .

گل آرایی بیش از هر چیز به خلاقیت برای تزیین گل ها نیاز دارد. ما می خواهیم برای تازه واردان این عرصه نوید بخش باشیم ، اما همچنین باید مفید نیز باشیم و سختی های کار را هم در نظر بگیریم. در زیر ۴ نکته مشاهده می کنید که در مسیر تبدیل شدن به یک کارشناس تزیین گل حرفه ای باید به خاطر بسپارید .

 

گل آرایی

مهارت های گل آرایی را بیاموزید و آنها را تزیین کنید

یادگیری هنر گل آرایی در یک کلاس درس ( کلاس گل آرایی بوی گل ) یا یادگیری مستقیم ( کلاس های نیمه خصوصی گل آرایی بوی گل ) از یک استاد بهترین روش ها هستند. اینقدر نکات و چم و خم در این کار وجود دارد که تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای و متخصص آن هم در ابتدای کار امری غیر ممکن است. علاوه بر  گل آرایی ، شما باید در مورد آماده سازی گل ها نیز آموزش ببینید و درک درستی از اصول اولیه گل آرایی گل ها داشته باشید. به یاد داشته باشید که تزیینات گل آرایی شما به همان اندازه ای که در هنگام مراقبت و آماده سازی گل ها تلاش کنید خوب به نظر می رسد. گل ها بسیار ظریف هستند و به خوبی مراقبت کردن از آنها و آماده سازی آنها باعث می شود در تزیینات بیشتر سرزنده باشند .

برای یادگیری بیشتر تزیین گل موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • شرکت در یک کلاس گل آرایی
 • حضور مداوم در سیمنار های گل آرایی جدید و بروز شدن
 • داوطلب شدن برای کار در یک فروشگاه گل
 • یادگیری نحوه ی کار کردن با ابزار تیزی که باید مورد استفاده قرار دهید
 • یادگیری کار با ربان و کار با سیم

گل آرایی

کارهای دیگر کارشناسان گل آرایی را نیز در نظر بگیرید

تا اینجا فهمیدید که برای تبدیل شدن به یک طراح گل آرایی باید سخت کوش باشید. علاوه بر آماده سازی گل ها، باید انتظار بلند کردن محفظه های سنگین ، صرف ساعت ها زمان روی کار آن هم وقتی روی پا ایستاده اید و داشتن تعطیلات کم را نیز داشته باشید. یک گل آرا بودن از لحاظ زیادی به صرفه است

 اما چند مهارت دیگر نیز وجود دارند که یک گل آرا به آنها نیاز دارد :

 • مدیریت زمان امری ضروری است.
 • داشتن ارتباط خوب با مشتریان از جمله باید های کار است.
 • باید متناسب با برنامه ی کاری انعطاف پذیر باشید ( نمی توانید از گیاهان معروفی همچون گیاهان مخصوص روز ولنتاین یا روز مادر در تزیین و گل آرایی استفاده کنید )
 • داشتن مهارت های خدمات رسانی به مشتری – شما مشتریانی خواهید داشت که داغ دیده یا محروم هستند یا اوقات سختی را پشت سر گذاشته اند . همدردی و دلسوزی ای که به آنها نشان می دهید می تواند تفاوت زیادی در موفقیت شما ایجاد کند .

 

گل آرایی

نحوه و روش های گل آرایی خود را گسترش دهید

صاحب سبک بودن بسیار مهم است. درست است که در مورد یک سری اصول اولیه درباره ی تزیین گل ها صحبت کردیم، اما طراحان حرفه ای و متخصص راه و روش های مخصوص به خودشان را دارند و همین است که آنها را نسبت به دیگر همکارانشان متمایز می کند. به این فکر کنید که چه چیزی باعث می شود کار شما خاص و منحصر به فرد شود و سپس با رعایت آن نکته کار خود را آغاز کنید.

 • تمرکز داشته باشید و به جزئیات توجه کنید.
 • خلاق باشید !
 • مهارت های خود را تکمیل کنید تا بتوانید آنچه را که در ذهن خود تجسم می کنید به واقعیت تبدیل کنید.
 • تفاوت های بین انواع گل و گیاهان را بلد باشید و یاد بگیرید که چگونه مورد استفاده قرار می گیرند.
 • به یاد داشته باشید که شما یک هنرمند هستید ، گل ها و گلدان ها فقط بوم و ابزار نقاشی شما هستند .

گل آرایی

اهداف خود را مشخص کنید

تا اینجا در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک طراح گل آرایی صحبت کردیم . به هر حال ، شاید همین الان هم به عنوان یک طراح شروع به کار کرده باشید و اهداف بلند بالایی داشته باشید ، اهدافی همچون افتتاح یک گل فروشی ، کار کردن برای تزیین مجالس عروسی یا مراسم دیگر یا استخدام شدن در یک گلخانه و … اهداف کوتاه و بلند مدت  گل آرایی شما هر چه باشند ، بهتر است کار خود را با گسترش ارتباط با بازار بیرون و ایجاد روابط در منطقه خود انجام دهید.

 • اگر می خواهید در یک گلخانه کار کنید و خودتان را یک حرفه ای بنامید، پس با فروشگاه های اطرافتان تماس بگیرید.
 • اگر به تازگی به عرصه ی گل آرایی وارد شده اید، از کارفرمای خود به عنوان یک مربی و کمک کننده استفاده کنید و در همه ی اوقات به دنبال یاد گیری نکات جدید باشید.

گل آرایی

اگر هدف شما این است که کسب و کار گل آرایی مخصوص به خودتان را راه اندازی کنید، به این فکر کنید که می خواهید بازار گل آرایی شما چگونه باشد .

 • نام کسب و کار گل آرایی خود را با دقت انتخاب کنید
 • یک نام دامنه ای بخرید
 • کارت های معرفی ایجاد کنید .
 • وبسایتی آماده کنید تا بتوانید برند خود را در اینترنت معرفی کنید
 • در رسانه های اجتماعی همچون فیسبوک، اینستاگرام و پینترست آغاز به تبلیغ کنید
 • روابط خود را با کسب و کارهای محلی، خدمات رسان های دفن و کفن، فروشگاه های مراسم عروسی، مالکان رستوران ها، کلیسا ها و غیره گسترش دهید.